Standard A typical constructed-style format where each player uses their own 60 card decks (one Light Side and one Dark Side), created using any Decipher cards and/or Virtual Cards from the “standard Virtual Sets.” (No “legacy” Virtual Cards may be used.) Legacy A typical constructed-style format where each player uses their own 60 card decks…

Read More

Tournament Guide 2.2 (2018) Tournament Decklist Tournament Decklist (for Reflections starting effects) Tournament Command Cards Alternate Format Tournament Guide Hyperoute Navigation Chart

Read More

Day 2 Jonny Chu – Hunt Down – Hidden Base Steve Harpster – Hunt Down – HITCO Matt Wadden – IE – OA Brian Fred – Invasion – OA Matt Sokol – Map – TRM Joe Olson – Combat – WYS Ryan Sersen – BHBM – Y4Ops Phil Aasen – Hunt Down – TRM Day…

Read More

Day 2 Final Four Chris Kelly – Map – HITCO Tom Kelly – ROPS(V) – Old Allies Brian Fred – AOBS – Old Allies Chris Gogolen – TTO – EBO Day 1 Chris Angulo – IE– Diplo Gabriel Angulo – ISB – Hidden Base Nathan Angulo – BHBM – Old Allies Charlie Arlandson – Map…

Read More

Day 2 Reid Smith – TTO – HITCO Bryan Mischke – EOps – TRM Phil Aasen – IE – OA Justin Desai – Map – TRM Day 1 Phil Aasen – CCT – TRM Cal Aldred – Map – TRM Barry Alperstein – HD – WYS Casey Anis – Map – TRM Charlie Arlandson –…

Read More

Kevin Jaap – Map – Diplo Julian Konrad – EOps – Profit Jonas Norregaard – BHBM – Diplo Jonas Jacobsen – Hoth CRv – Profit John Moorley – Map – Y4Ops Grady Hutchins – ISB – TIGIH Joe Olson – Watto – WYS Gosse Zeilstra – Twin Suns – Combat Floris de Vries – HD…

Read More

Day 2 Lenny Rubin – Map – Diplo Phil Aasen – TTO – WYS Chris Kelly – Coruscant CRv – HITCO Brian Fred – TTO – TRM Reid Smith – Coruscant CRv – Diplo Jacy Smith – HD – TRM Steve Harpster – FO HD – TIGIH Joe Olson – IE – WYS Day 1…

Read More

DAY 2 Tom Haid – AOBS – Diplo Stephen Cellucci – Senate – Tatooine CPv Pete Srodoski – Combat – Y4Ops Reid Smith – AOBS – No Idea Chris Wirfs – Court – OA Chris Gogolen – TTO – Diplo Keith Brown – Map – OA Brian Mischke – SYCFA – TRM DAY 1 1)…

Read More

DAY 3 1) Emil Wallin – AOBS – Tatooine CPv 2) Bastian Winkelhaus – AOBS – EBO 3) Ziemowit Skwara – IE – TRM 4) Casper Jørgenson – Map – Diplo 5) Justin Branch – Map – WHAP 6) Jonas Norregaard – AOBS – Diplo 7) Koen Meijssen – SYCFA – WHAP 8) Quirin Furgut…

Read More